top of page

Duygusal Denge Kurma

Gün içinde sıklıkla yaşanan ve sürekli hale gelen öfke, gerginlik, üzüntü, kırgınlık, kızgınlık, nefret, içerleme, sinirlilik, kıskançlık, tedirginlik, tetikte olma, huzursuzluk ve benzeri olumsuz duygulardan kurtulmak gerekir.  

 

Sevgi, sükunet, dinginlik, huzur, sakinlik halini yakalamak için sıklıkla yaşanan yukarıda sözünü edilen gerginlik, öfke vb. gibi negatif  duygulardan kurtulmak gerekir. Ama duygular ben bu duyguyu bırakıyorum demekle bırakılmaz.

 

Sürekli taşınan çürük elmalardan kurtulmak gibidir bu duygulardan kurtulmak ve ancak mesajlarını aldığımızda kurtulur ve dengeyi yakalarız,

Her türlü aşırılaşmış duygu sorun yaratır. Uzun süre devam ettiğinde ise artık bedende ağrı, acı, sızı, form değişikliği veya hastalıklar olarak ortaya çıkar.  Duygusal aşırılıklardan kurtulmak içsel dengeye gelmek demektir. Bu şekilde duygusal, düşünsel, bedensel ve zihinsel olarak dengeye gelebiliriz.

Kontrol altına alınmamış duygusal hayat, hayatımızı çok yönlü zorlaştırır. Psikolojik ve psişik rahatsızlıklar oluşturur. O nedenle duygusal aşırılıkların yarattığı ruhsal, zihinsel ve bedensel gerginliklerin nasıl ortadan kaldırılacağına çalışmak gerekir. Regresyon bu içsel gözlemi yapmak için ideal bir yöntemdir. 

bottom of page